Aktualności

16.01.2020

Sukces „Wiedźmina” na rynku anglojęzycznym – wydawca dodrukowuje pół miliona egzemplarzy!

Wydawnictwo Orbit Books zarządziło dodruk pół miliona egzemplarzy wszystkich tytułów z serii o Wiedźminie, które dostępne są w języku angielskim. Po ekranizacji Netlixa książki Andrzeja Sapkowskiego cieszą się niebywałą popularnością.

Rzecznik Orbit Books oznajmił, że od czasu premiery serialu na platformie Netflix sprzedaż we wszystkich formatach – tradycyjnym, elektronicznym i audiobooku – jest „fenomenalna”. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że książek nie można teraz nigdzie dostać, ale nasz zespół pracuje bardzo ciężko, żeby nowe egzemplarze były niebawem dostępne i czym prędzej opuściły nasz magazyn” – poinformowano w oświadczeniu na stronie internetowej wydawnictwa.

„Bardzo się cieszymy, że adaptacja Netflixa przybliżyła wspaniałe książki Andrzeja Sapkowskiego zupełnie nowej publiczności” – powiedział Tim Holman z Orbit Books. „Seria odniosła już ogromny sukces, sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy we wszystkich formatach, a w bieżącym miesiącu sprzedaż była fenomenalna. Ponieważ Netlix potwierdził realizację drugiego sezonu, jesteśmy przekonani, że Wiedźmin będzie jedną z największych serii fantasy roku, a może i dekady”.

„Wiedźmin” był drugim najchętniej oglądanym serialem Neflixa w zeszłym roku, tuż za hitem Stranger Things. Sukces serialu odbił się również na branży gier wideo: platforma gier wideo Steam ujawniła, że gra na podstawie prozy Sapkowskiego The Witcher 3: Wild Hunt (Wiedźmin 3: Dziki Gon), piątego stycznia 2020 roku pobiła rekord platformy – grało w nią jednocześnie ponad 103 000 użytkowników.