Aktualności

14.12.2007

Sukces I edycji wykładów poświęconych projektowaniu książek

Wielkim sukcesem okazała się I edycja polsko-brytyjskich wykładów poświęconych projektowaniu książek, która odbyła się w czwartek 13 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na spotkanie z gośćmi z Polski i z zagranicy licznie przybyli studenci i wykładowcy projektowania oraz osoby zajmujące się projektowaniem graficznym, ilustracją i typografią. 

Organizatorzy projektu, Instytut Książki oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), zaprosili do udziału w wykładach: Gerry'ego Leonidasa z Wydziału Typografii i Komunikacji Wizualnej University of Reading pod Londynem, wybitnego specjalistę w zakresie dygitalizacji pism greckich i łacińskich; Yadzię Williams z North Wales School of Art (NEWI) zajmującą się projektowaniem książek dla dzieci; profesora Lecha Majewskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie specjalizującego się w dziedzinie grafiki wydawniczej i reklamowej, plakatu, grafiki i rysunku; Kubę Sowińskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, współzałożyciela studia graficznego "Biuro Szeryfy", związanego z dziedziną plakatu, grafiki wydawniczej i ilustracji; oraz Jacka Mrowczyka z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, projektanta grafiki użytkowej oraz krojów pism.

Tak duże zainteresowanie wykładami utwierdziło organizatorów w przekonaniu o potrzebie kontynuacji projektu. Już wkrótce o kolejnych edycjach.