Aktualności

fot. Mateusz Adamiak / Instytut Książki
17.07.2023

Strefa Dziecka z Instytutem Książki na Jarocin Festiwal 2023 [relacja i zdjęcia]

W dniach 13-16 lipca odbył się tegoroczny Jarocin Festiwal. Po raz kolejny tej kultowej muzycznej imprezie towarzyszyła przygotowana przez Instytut Książki oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin specjalna Strefa Dziecka, podczas której w towarzystwie dobrej zabawy promowano czytelnicze nawyki wśród najmłodszych fanów muzyki rockowej.

Strefa Dziecka na festiwalu w Jarocinie była otwarta w sobotę i niedzielę 15 i 16 lipca na terenie Amfiteatru w Parku Radolińskich w centrum Jarocina. Wydarzenia skierowane do młodych czytelników w oba te dni odbywały się w godzinach 10:00-15:00.

W sobotę 15 lipca gości Strefy Dziecka przywitało rockowe spotkanie z Kicią Kocią. Następnie odbyły się prowadzone przez Mateusza Świstaka warsztaty oparte na motywach książki wchodzącej w skład Wyprawki Czytelniczej dla przedszkolaków „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. W tym samym czasie miały też miejsce warsztaty tworzenia krasnoludkowych koszulek i czapek. Z kolei o godzinie 13:00 odbyły się tradycyjne już rockowe czytania, podczas których fragmenty książek przeczytali najmłodszym Wrona oraz muzycy z grupy Moskwa. 

W niedzielę 16 lipca zajęcia w Strefie Dziecka rozpoczęły się od warsztatów plastycznych nawiązujących do książki „Pierwsze abecadło” z ilustracjami Iwony Chmielewskiej, która wchodzi w skład Wyprawki Czytelniczej dla pierwszoklasistów. Do tej samej publikacji nawiązywały także kolejne warsztaty prowadzone przez Mateusza Świstaka. Z kolei gośćmi rockowych czytań tym razem byli członkowie zespołów BAiKA i Proletaryat.

Poniżej prezentujemy fotorelację ze Strefy Dziecka autorstwa Mateusza Adamiaka.