Aktualności

spotkanie w Kobylnicy / fot. GBP w Kobylnicy
18.04.2024

Spotkanie dyrektorów i pracowników bibliotek publicznych powiatu słupskiego w Kobylnicy [relacja i zdjęcia]

We wtorek 16 kwietnia w Kobylnicy (woj. pomorskie) odbyło się coroczne spotkanie dyrektorów i pracowników bibliotek publicznych powiatu słupskiego. Wzięła w nim udział także kierowniczka Działu Analiz i Projektów Specjalnych w Instytucie Książki, Anna Zagórska.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w dwóch filiach bibliotecznych zlokalizowanych na terenie gminy Kobylnica, które przeszły w ostatnim czasie modernizacje, oraz odwiedzin kobylnickiego bibliobusa. Biblioteka mobilna to jedna z wizytówek GBP w Kobylnicy, a dyrektorka GBP Renata Sztabnik była uczestniczką ubiegłorocznej delegacji na kongres bibliotek mobilnych w niemieckim Cuxhaven.

Spotkanie rozpoczęło się właśnie od dyskusji i spostrzeżeń na temat bibliobusów. Rozmawiano o doświadczeniach, jakie udało się zebrać w trakcie tego organizowanego przez Instytut Książki wyjazdu.

W trakcie części prelekcyjnej uczestnicy mogli zapoznać się z podsumowaniami przygotowanymi przez przedstawicielki bibliotek wojewódzkiej z Gdańska i powiatowej ze Słupska, a Anna Zagórska, kierowniczka Działu Analiz i Projektów Specjalnych w IK, opowiedziała o „Infrastrukturze bibliotek”, wspominając o planowanych i zrealizowanych na terenie powiatu słupskiego inwestycjach.

Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać prelekcji beneficjentów „Infrastruktury…” z powiatu słupskiego, dzięki czemu zapoznali się z efektami spektakularnych przemian i z wyzwaniami, które ów program stawia przed uczestnikami. Ważnymi wnioskami oraz cennymi praktycznymi wskazówkami podzieliła się również Danuta Rakowska, dyrektorka MBP w Słupsku. Kierowana przez nią biblioteka realizuje właśnie inwestycję dofinansowaną w ramach NPRCz 2.0 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.