Aktualności

15.06.2022

Spotkanie dla beneficjentów 2. naboru do programu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”

14 czerwca odbyło się spotkanie online zorganizowane przez Instytut Książki dla beneficjentów rozstrzygniętego niedawno drugiego naboru wniosków do programu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Udział w spotkaniu zgłosiło prawie 60 uczestników – przedstawicielki i przedstawiciele bibliotek, w tym specjaliści od finansów i księgowości, pracownice i pracownicy urzędów, a nawet wójtowie i burmistrzowie.

W trakcie półtoragodzinnego spotkania uczestnicy mieli szansę zapoznać się z prezentacją, która przypominała podstawowe reguły konkursu i przedstawiała zasady przekazywania transz dofinansowania. Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z obowiązkami informacyjnymi, jakie muszą realizować beneficjenci programu oraz sposobami rozwiązywania najpopularniejszych trudności związanych z realizacją zadań.

W czasie spotkania zachęcono także do korzystania z informacji zamieszczonych na stronie Instytutu Książki i nprcz.pl – szczególnie do pobrania księgi znaku NPRCz i wykorzystywania jej w przygotowywanych materiałach informacyjnych.

Spotkanie było także okazją do zadania pytań i wzajemnego podzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Organizatorom udało się odpowiedzieć na wiele pojawiających się wątpliwości, m.in. tych, które były związane z wydzieleniem w bibliotece przestrzeni do pracy z dziećmi i seniorami, możliwością zmian w kosztorysie albo realizacją zadania przez inwestora zastępczego.

W czasie spotkania padła także propozycja zorganizowania specjalnego szkolenia, które będzie poświęcone rozliczeniom projektów realizowanych w ramach „Infrastruktury bibliotek”. Informujemy, że takie spotkania na pewno się odbędą, a Instytut Książki już teraz zaprasza na nie chętnych beneficjentów.