Aktualności

fot. Zuzanna Krajewska
23.08.2018

Serial na podstawie „Ślepnąc od świateł” Żulczyka już jesienią!

Ośmioodcinkowy serial na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł będzie miał premierę jesienią w HBO. W głównej roli zagra debiutant Kamil Nożyński. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Skonieczny. 

Bohaterem Ślepnąc od świateł jest diler narkotyków Kuba. Do jego klientów należą politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, warszawscy hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem, kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Ma wylecieć za tydzień, przez ten czas musi jeszcze tylko załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i postawi go przed trudnymi dylematami.

Ośmioodcinkową produkcję wyreżyseruje Krzysztof Skonieczny ("Hardkor disko"). Scenariusz jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. Premiera produkcji w HBO oraz HBO GO odbędzie się jesienią.

W roli głównej zagra Kamil Nożyński, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Zwiastun serialu można obejrzeć poniżej: