Aktualności

19.08.2020

Serial na podstawie powieści Katarzyny Bondy

Na początku sierpnia ruszyły zdjęcia do serialu platformy Player Original „Żywioły Saszy – Ogień”, opartego na adaptacji prozy Katarzyny Bondy. W rolę głównej bohaterki, profilerki kryminalnej, wcieli się Magdalena Boczarska. Premiera produkcji została zaplanowana na jesień.

Fabuła siedmioodcinkowego serialu „Żywioły Saszy – Ogień” koncentruje się na Saszy Załuskiej, która wraca do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki. W ramach swojego pierwszego zlecenia zostaje przydzielona do grupy policjantów, którzy próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych podpaleń łódzkich kamienic.

Reżyserem obrazu jest Kristoffer Rus. Autorami scenariusza na podstawie powieści Katarzyny Bondy są Dana Łukasińska i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorka zdjęć to Karina Kleszczewska. Za scenografię odpowiada Aleksandra Kierzkowska, a za kostiumy Barbara Łagowska. Kierownikiem produkcji jest Jan Kaczmarski. Producentem wykonawczym – firma Bongo Media reprezentowana przez Mikołaja Wita oraz Dariusza Goczała. Producentką z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]