Aktualności

31.01.2019

Ruszają zgłoszenia do Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Pierwszego lutego ruszają zgłoszenia do Nagrody im. Janusza A. Zajdla – najstarszej nagrody literackiej w polskiej fantastyce, której laureatami byli m.in. Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski i Łukasz Orbitowski.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca 2019 włącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem specjalnego formularza, który zostanie udostępniony na stronie www.zajdel.art.pl. Nominować można powieści (do pięciu) i opowiadania fantastyczne (do pięciu), które ukazały się w 2018 roku. Niewątpliwą pomocą w zgłoszeniach może być przygotowana przez fanów lista pomocnicza (ma ona charakter informacyjny i można nominować także utwory, które się na niej nie znajdują).

Lista nominowanych utworów zostanie ogłoszona podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w trakcie tegorocznego konwentu Pyrkon w Poznaniu (26-28 kwietnia), natomiast zwycięskie utwory zostaną wybrane i nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon w Białymstoku (8-11 sierpnia).

Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest co roku przez czytelników autorom najlepszych polskich utworów literackich z dziedziny fantastyki. Laureatami nagrody byli m.in.: Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, Feliks W. Kres, Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Orbitowski, Anna Kańtoch czy Jarosław Grzędowicz.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]