Aktualności

29.11.2019

Rusza kolejna edycja Konkursu Przecinek i Kropka

Empik ogłosił 11. edycję Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

Już po raz jedenasty jury wybierze najlepsze tytuły spośród dziecięcych wydawnictw wydanych w ciągu całego roku. Poznamy najpiękniejsze, najciekawsze i najmądrzejsze książki dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Laury zostaną przyznane tytułom przeznaczonym dla maluchów do 5 roku życia, dla dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat oraz 9-12 lat. Ocenie zostanie poddane to, co w lekturach dla młodych czytelników najważniejsze: jakość literacka, dbałość o ilustracje i wartość edukacyjna.

Kapitułę konkursu Empiku tworzą specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda i Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska oraz historyk sztuki – Ewa Solarz.

W zmaganiach o tytuł Najlepszej Książki mogą brać udział publikacje skierowane do odpowiednich grup wiekowych, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2019 roku.

Do nagrody wydawcy mogą zgłaszać także nowe tłumaczenia książek oraz utwory w zmienionej szacie graficznej. Pod koniec stycznia 2020 roku jury wybierze po 5 najlepszych książek w każdej kategorii wiekowej, a ostateczny werdykt wydadzą czytelnicy. Głosowanie internautów rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 10 marca.

Laureatów poznamy 4 kwietnia 2020 r. podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Wydawcy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać zgłoszenia do 18 grudnia 2019 r. na adres: przecinekikropka@empik.com.