Aktualności

25.05.2020

Rozpoczyna się produkcja serialu „Kajko i Kokosz”

Studio animacji Ego FILM rozpoczęło produkcję 26 odcinków serialu animowanego na podstawie komiksu „Kajko i Kokosz”. Docelowo zapowiadano, że powstanie ich 52 (cztery sezony, po 13 odcinków każdy).

Planowano, że budżet pierwszego sezonu serialu to około 5 mln zł. Projekt otrzymał dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 390 tys. zł.

Ewelina Gordziejuk, szefowa Ego FILM zastrzegała ponad rok temu w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że serial nie będzie animowany w technice 3D, ponieważ zależy im „na zachowaniu kreski mistrza”: „Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów. Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii” – zaznaczała Gordziejuk.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]