Aktualności

12.10.2022

Rozpoczyna się Bruno Schulz. Festiwal

Spotkania wokół książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius zdominują program 11. Bruno Schulz. Festiwalu, który w środę rozpocznie się we Wrocławiu. Impreza potrwa do niedzieli.

Festiwal powstał w 2012 r. z okazji 120. rocznicy urodzin i 70. rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych europejskich prozaików. W zamierzeniu organizatorów jest on zarówno formą uczczenia pamięci pisarza, jak i świętem literatury.

Jak podkreśliła koordynatorka wydarzenia Ewa Dąbrowska, w tym roku organizatorzy położyli duży nacisk na prezentację książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. „Angelus towarzyszy Bruno Schulz. Festiwalowi od dawna, ale dotąd zapraszaliśmy na jedno wspólne spotkanie z siódemką nominowanych i późniejszą rozmowę z laureatem czy laureatką. W 2022 oddajemy więcej przestrzeni autorkom i autorom książek, które trafiły do finału, wśród nich Katarzynie Surmiak-Domańskiej i Andrzejowi Stasiukowi” – przekazała.

Zaplanowano także spotkania wokół książek nominowanych do drugiego ważnego przyznawanego we Wrocławiu wyróżnienia literackiego – Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Wręczenie obu nagród odbędzie się w sobotę, 15 października w Teatrze Muzycznym Capitol.

Gośćmi tegorocznego festiwalu będą również autorzy, obok których książek – jak wskazują organizatorzy – nie sposób przejść obojętnie m.in. Elżbieta Cherezińska, Sylwia Chutnik, Cezary Harasimowicz i Radek Rak.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w klubie Proza Wrocławskiego Domu Literatury będzie można także śledzić online.

źródło: PAP, Agata Tomczyńska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna