Aktualności

10.04.2019

Rozpoczęły się prace nad ekranizacją „Żmijowiska” Wojciecha Chmielarza

Wystartowały prace na planie serialowej adaptacji powieści Wojciecha Chmielarza Żmijowisko, którą przygotowuje Canal+ Polska. Prozaik jest współautorem scenariusza, a główną rolę zagra Paweł Domagała, wcielający się w ojca zaginionej dziewczynki. Na razie nie jest znana data premiery.

Żmijowisko to thriller rozgrywający się w zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje.

Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rozpływa się w powietrzu.

Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Przez te dwanaście miesięcy znienawidziła go cała Polska. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam.

Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.