Aktualności

fot. Joanna Wizmur dla Enter Enea Festival
18.06.2019

Rozpoczął się Enter Enea Festival

Wczoraj rozpoczęła się dziewiąta edycja Enter Enea Festival, międzynarodowego festiwalu muzycznego pod dyrekcją artystyczną wybitnego polskiego muzyka Leszka Mozdżera. Poznański festiwal, który odbywa się nad Jeziorem Strzeszyńskim, potrwa do jutra. Jak zawsze nie zabraknie na nim Instytutu Książki – tym razem festiwalowicze otrzymają zestawy prezentowe z esejem Herlinga-Grudzińskiego o Caravaggiu, koszulkami, notesami i innymi drobiazgami związanymi z literaturą. 

Muzyczne spotkania w plenerze Jeziora Strzeszyńskiego na stałe wpisały się już do koncertowego kalendarza Poznania. Kameralność jest znakiem rozpoznawczym plenerowego festiwalu, obok wyjątkowego, autorskiego programu skoncentrowanego na premierach i projektach specjalnych Leszka Możdżera. 

Enter Enea Festival prezentacje różnorodną scenę jazzową, inspirującą dla muzyków zajmujących się gatunkami pokrewnymi, lub szukających inspiracji na przecięciu sztuk. Ważnym elementem programowym jest też spotkanie muzyki improwizowanej, ludowej, klasyki i muzyki elektronicznej.

W dniach 17-19 czerwca, na jednej scenie, nad Jeziorem Strzeszyńskim spotykają się muzycy, których nie można zamknąć w gatunkowych szufladkach. W trzydniowym programie zabrzmią m.in. bałkańska orkiestra dęta, elektroniczny jazz i fortepianowy koncert solowy.