Aktualności

18.11.2019

Robert Małecki ambasadorem Czytaj PL!

Ambasadorem tegorocznej odsłony akcji Czytaj PL został jeden z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów, laureat tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru Robert Małecki! Wśród książek, które można przeczytać w ramach akcji, znalazł się jego mroczny kryminał „Skaza”.

„Skaza” to kryminał osadzony na polskiej prowincji, który otwiera nową serię powieści Roberta Małeckiego. To właśnie za tę powieść Małecki otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru 2019.

Zimą 2018 roku z jeziora skutego lodem wyciągnięto zwłoki nastoletniego chłopca. Patolog jest przekonany, że jego śmierć jest wynikiem wypadku. Również pozbawione jakichkolwiek znaków wskazujących na przestępstwo jest ciało bezdomnego mężczyzny. Oba zgony wydają się być przypadkowe. Łączy jest tylko zimowa pełna mrozu noc. To za mało by rozpocząć śledztwo, jednak komisarz Bernard Gross przeczuwa, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się to wydawać. Gross zaczyna zadawać pytania, które prowadzą do tajemniczego zaginięcia sprzed lat.

Więcej na temat akcji Czytaj PL pod adresem: https://akcja.czytajpl.pl/