Aktualności

24.02.2016

Rezydencje Literackie w Wojnowicach

Jeśli jesteś początkującym pisarzem/pisarką, poetą/poetką lub posiadasz już udokumentowane doświadczenie w dziedzinie prozy, poezji lub eseistyki – wyślij swoje zgłoszenie na Rezydencję Literacką w Wojnowicach – malowniczej wsi położonej 22 km od Wrocławia. Wybrani twórcy będą mieli okazję spędzić od 4 do 8 tygodni w wojnowickim Zamku na Wodzie. Program adresowany jest również do tłumaczy/tłumaczek i krytyków/krytyczek literackich.

Zgłoszenia w ramach pierwszego naboru do programu Rezydencji Literackich można nadsyłać jeszcze do 6 marca. Formularz elektroniczny zgłoszenia dostępy jest tutaj.

Regulamin programu dostępny jest na stronach:
- Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego: www.kew.org.pl
- Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016: www.wroclaw2016.pl/rezydencje (zakładka: Nabory) 

Udział w programie mogą wziąć osoby z 24 krajów: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry.

Celem Programu Rezydencji Literackich w Zamku na Wodzie w Wojnowicach jest wsparcie i promocja artystów reprezentujących różne gatunki literackie, jak i tworzących na ich pograniczu, zainteresowanych współpracą z przedstawicielami dolnośląskiego środowiska literackiego i lokalną społecznością. Mile widziani są przede wszystkim osoby otwarte na twórczą wymianę doświadczeń i budowanie międzynarodowych więzi kulturalnych.

Położony 22 kilometry od Wrocławia Zamek na Wodzie ma swojej ofercie bogato wyposażoną bibliotekę, przestrzeń biurową do pracy (dostęp do Internetu, pomieszczenia wyposażone w sprzęt komputerowy, telefon), salę muzyczną, restaurację i kawiarnię, pokoje gościnne oraz duży park. 

W ramach realizacji koncepcji pracy, rezydenci będą mieli także możliwość podróżować do innych miejscowości na Dolnym Śląsku – w tym do Wrocławia. 

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.