Aktualności

fot. Mikołaj Starzyński
23.11.2020

Radek Rak z Nagrodą im. Janusza A. Zajdla

W sobotę 21 listopada ogłoszono laureatów tegorocznej Nagrody im. Janusza. A. Zajdla za 2019 rok. Nagrodę przyznano Marcie Potockiej oraz Radkowi Rakowi. 

Marta Potocka otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla w kategorii „Opowiadania”. Swoją statuetkę pisarka otrzymała za utwór zatytułowany Chomik. Opowiadanie ukazało się w roku 2019. Utwór opowiada o możliwym wpływie systemu oceny socjalnej w Chinach. 

Najlepszą powieścią ubiegłego roku, zdaniem głosujących czytelników, została książka Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli autorstwa Radka Raka. Książka została w ostatnim czasie doceniona już po raz trzeci – zaledwie kilka tygodni temu powieść, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Powergraph, decyzją jury otrzymała Nagrodę Literacką NIKE, tydzień później zaś uhonorowano ją Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego. 

Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest każdego roku w czasie konwentu fantasy. W tym roku z powodu pandemii zdecydowano się zorganizować ogłoszenie wyników za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie.