Aktualności

fot. Łukasz Jarocki / Instytut Książki
04.02.2023

Przedostatni dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej za nami

Piąty dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) był jednym z najbardziej intensywnych dni imprezy. Oprócz spaceru ze Stanisławem Łubieńskim i spotkania z Witoldem Szabłowskim, odbyły się m.in. dwa spotkania on-line i warsztaty z Piotrem Sochą, a całość zwieńczył koncert zespołu Dagadana.

Wydarzenia zorganizowane przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej piątego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej cieszyły się dużym powodzeniem. Zainteresowanie wzbudził spacer ze Stanisławem Łubieńskim, Witold Szabłowski był oblegany przez czytelników, liczna publiczność zebrała się także na spotkaniu poświęconym polskiej poezji.

W dzisiejszym programie znalazły się:

9:30 – spacer edukacyjny ze Stanisławem Łubieńskim.

10:30 – warsztaty malarskie z Piotrem Sochą, inspirowane jego „Drzewami”.

12:00 – „Zagrajmy”, czyli gra w polskie gry planszowe.

14:00 – spotkanie on-line z Bronisławem Wildsteinem.

15:30 – Spotkanie z Witoldem Szabłowskim.

16:45 – „Polska – kraj poetów?” – dyskusja z udziałem poetki Marzanny Bogumiły Kielar, wicedyrektora Instytutu Książki Krzysztofa Koehlera (prowadzący) oraz chińskiego poety i wydawcy Bei Linga.

18:00 – spotkanie on-line z prof. Piotrem Nowakiem przy okazji premiery książki „After Jews. Essays on Political Theology, Shoah and the End of Man”.

19:30 – „Polski wieczór”, czyli pokaz gotowania, któremu towarzyszył koncert polsko-ukraińskiego zespołu folkowego Dagadana.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej rozpoczęła się 31 stycznia i potrwa do 5 lutego. Każdego dnia na odwiedzających targi czeka bogaty program przygotowany przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej to element strategii realizowanej przez Instytut Książki, której celem jest trwała, wyraźna obecność literatury polskiej tam, gdzie do tej pory nasze książki nie były dostępne lub były dostępne w zbyt małym zakresie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek TIBE 2023 w Tajpej”.