Aktualności

15.05.2023

„Proszę mnie przytulić” po macedońsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Macedonii Północnej ukazało się tłumaczenie „Proszę mnie przytulić” w przekładzie Zvonka Dimoskiego. Wydanie książki Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książka „Proszę mnie przytulić” ukazała się nakładem oficyny Prozart Media. Opowiada ona o Tacie Niedźwiedziu, który pewnego dnia zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna, którzy wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze. To pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas.

„Proszę mnie przytulić” uhonorowano Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2014 w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży. Książkę wpisano także do katalogu Białych Kruków „White Ravens 2014”, pozycji z całego świata rekomendowanych przez Internationale Jugendbibliothek, a także na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.