Aktualności

13.07.2022

Premiera płyty „Norwid / od.nowa”

Od 13 lipca w sklepie Narodowego Centrum Kultury (NCK), w sieci Empik oraz innych punktach sprzedaży stacjonarnej i online będzie można nabyć płytę „Norwid / od.nowa” z premierowymi i autorskimi kompozycjami do wybranych wierszy C. K. Norwida – czytamy w informacji przesłanej PAP.

W przedsięwzięciu zainicjowanym przez NCK udział wzięli uznani artyści, indywidualności polskiej sceny muzycznej: Józef Skrzek i SBB, Kuba Stankiewicz, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Baasch, Tomasz Makowiecki, Kacperczyk, Joanna Duda Trio, Kuba Więcek, EABS, Jacek Kotlarski, Hanna Łubieńska, Apostolis Anthimos oraz kierownik muzyczny Miłosz Wośko z zespołem.

„Zapraszając do współpracy muzyków i wokalistów o wyrazistych osobowościach scenicznych, reprezentujących odmienne style i gatunki, poprzez ich oryginalne i na wskroś współczesne interpretacje muzyczne, NCK chciało zwrócić uwagę na ponadczasowe treści i przesłania wierszy Cypriana K. Norwida, ale też zaprezentować różnorodność muzycznych brzmień oraz indywidualizm wokalno-instrumentalnych interpretacji” - napisano w informacji. Dodano, że większość utworów Norwida pochodzi ze zbioru „Vade-mecum”.

Płyta jest zapisem live koncertu upamiętniającego 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida, który odbył się 15 listopada 2021 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Wydawcą płyty z 12 utworami jest NCK. Nagrania wierszy Norwida uzupełniają trzy utwory z repertuaru Czesława Niemena w nowych interpretacjach.

Na wrzesień zaplanowano premierę winylowej wersji płyty „Norwid / od.nowa”.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna