Aktualności

04.02.2021

Poznaliśmy wyniki Plebiscytu Lokomotywa

Poznaliśmy wyniki trzeciej edycji Plebiscytu Lokomotywa zainicjowanego przez blogerów. Celem konkursu jest promocja wartościowych książki dla młodego czytelnika.

W internetowym głosowaniu oddano ponad 1000 głosów.

W kategorii „tekst” zwyciężyła książka „Lustrzanna, t. 2. Zaginieni z Księżycowa”, Christelle Dabos, il. Laurent Gapaillard, tł. Paweł Łapiński (Wydawnictwo Entliczek).

W kategorii “fakt” najwięcej głosów zdobyła „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem”, Przemek Staroń, il. Marta Ruszkowska (Agora).

W kategorii „obraz” nagrodę zdobyła książka „Co budują zwierzęta?”, Emilia Dziubak (Nasza Księgarnia).

W kategorii „komiks” internauci wybrali „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”, sc. i rys. Aleksandra i Daniel Mizielińscy (Wydawnictwo Dwie Siostry).

W kategorii „przekład” najwięcej głosów otrzymała książka „Dziecko Gruffalo”, Julia Donaldson, il. Axel Scheffler, tł. Michał Rusinek ( Tekturka).

W kategorii „Od A do Z” (w której oceniane jest wszystko – od fabuły, ilustracje, tłumaczenie, przez redakcję, korektę, merytoryczność po skład i przygotowanie do druku oraz stronę edytorską książki) zwyciężyła natomiast książka „Co robią uczucia?”, Tina Oziewicz, il. Aleksandra Zając, red. i kor. Karolina Iwaszkiewicz, łamanie i skład Piotr Bałdyga, druk Edica sp. z o.o. (Dwie Siostry).