Aktualności

07.02.2020

Poznaliśmy harmonogram cyklu Drugie Życie Książki na 2020 rok

Drugie Życie Książki, czyli organizowana cyklicznie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe wielka i bezpłatna wymiana książek, już od 8 lat pozwala tysiącom tytułów odnaleźć nowych właścicieli.

Harmonogram bezpłatnych wymian przygotowany na 2020 rok różni się nieco od programów z ubiegłych lat. Wsłuchując się w głos uczestników akcji, zorganizowanych zostanie więcej wydarzeń w przyjaznej przestrzeni Pawilonu Wyspiańskiego, którą wskazywano jako ulubioną lokalizację bookcrossingowych spotkań. Organizatorzy nie rezygnują jednak z edycji specjalnych – część wymian odbędzie się w innych ciekawych lokalizacjach, jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna (wymiana w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”), Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK czy nowohucka Cafe NOWA Księgarnia na os. Zgody 7. W nadchodzącym roku nie zabraknie czegoś dla miłośników lektur w językach obcych – wraz z Instytutem Francuskim KBF będzie świętować Międzynarodowy Dzień Frankofonii, wymieniając książki w językach francuskim, polskim i wielu innych. Pomyślano również o najmłodszych czytelnikach – w ramach cyklu Dzień Dobry ICE Kraków będzie można wymienić się książkami dla dzieci.

Ponadto jak co roku na festiwalach Miłosza i Conrada pojawią się samoobsługowe regały bookcrossingowe. Korzystając z nich, stosuje się zasadę „jedna za jedną” – za każdą książkę zabraną z półki zostawiamy jedną własną.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: na wymianę wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwraca się dużą uwagę na stan książek – przynosi się je po to, by mogli skorzystać z nich inni. Książki wydane przed 1995 rokiem można wymienić tylko na tytuły publikowane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą książki drukowane po 1995 roku, mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowszych, jak i starszych tomów.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 15.00 i trwają godzinę.

Pełen harmonogram i regulamin znajdziecie tutaj: http://drugiezycieksiazki.pl

Organizatorem akcji Drugie Życie Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.