Aktualności

08.11.2018

Powstaje nowa biblioteka w Brzegu Dolnym

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzegu Dolnym otrzymała dofinansowanie na wyposażenie nowego budynku w kwocie 776.799 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Centrum Edukacyjne połączone z wypożyczalnią książek i czytelnią ma zostać otwarte w czerwcu 2019 roku.

Obiekt o powierzchni użytkowej 681 m2 posiadać będzie czytelnię, salę audiowizualną wielofunkcyjną, strefę relaksu z miejscami do odsłuchu, strefę dziecięcą, salę wielofunkcyjną i czytelnię czasopism, także elektronicznych. Jak informuje Bogusława Aleksandrowicz, dyrektor placówki, w nowym obiekcie zostanie uruchomiony nowoczesny proces udostępniania zbiorów. Użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do katalogu bibliotecznego oraz internetu. Będzie też tradycyjna czytelnia z możliwością korzystania z e-czasopism. Obiekt zostanie wyposażony w multimedialną infrastrukturę edukacyjną – podłogę interaktywną, ekrany interaktywne i tablicę.
Specjalna oferta wykorzystania nowych technologii dla promocji czytelnictwa zostanie przygotowana dla dzieci. Zaplanowano zajęcia z wykorzystaniem tabletów, drukarki 3D, konsoli i komputerów.

[źródło: brzegdolny.pl]