Aktualności

07.11.2011

Polskie wiersze od dziś w Japonii

Dziś akcja "Wiersze w Metrze" dotarła do Tokio. Przez najbliższe dwa tygodnie poezja współczesnych polskich autorów będzie prezentowana w metrze i przestrzeni miejskiej stolicy Japonii. 

Wydarzenia w Tokio zainauguruje dzisiejsze spotkanie autorskie z poetami Julią Fiedorczuk i Tomaszem Różyckim w klubie Super Deluxe. Będzie ono połączone z promocją audiobooka z twórczością Czesława Miłosza, przygotowywanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio. 

Ekspozycji w Tokio towarzyszą także: konkurs haiku poświęcony Polsce lub Warszawie oraz festiwal Spoke'N'Word z udziałem polskich i japońskich performerów, połączony z warsztatami slamowymi (10 listopada).

Kampania „Wiersze w Metrze”, zainicjowana przez Instytut Książki i British Council, stała się jednym z flagowych projektów kulturalnych polskiej prezydencji. Jest realizowana przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z polskimi ambasadami i Instytutami Polskimi za granicą. Dotychczas, polska poezja prezentowana była już w Warszawie, Londynie, Paryżu, Madrycie, Kijowie i Pekinie.