Aktualności

04.12.2005

Polskie książki w Meksyku

Instytut Książki jest współorganizatorem stoiska europejskiego na Międzynarodowych Targach w Guadalajarze (26.11- 4.12. 2005).

Jest to kolejna prezentacja przygotowana wspólnie  z partnerami z Francji (Bureau international de l'édition française), Grecji (National Book Centre of Greece) i Niemiec (Frankfurter Buchmesse) w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską. Ideą tych wystąpień jest prezentacja europejskiego dziedzictwa literackiego jako kulturowej całości. W kwietniu wspólne stoisko Polski, Francji, Grecji i Niemiec pokazane zostało w Buenos Aires. W planach są jeszcze wystąpienia w Taipei i Săo Paulo. 

Na meksykańskich targach Instytut Książki prezentuje nowości wydawnicze oraz przekłady literatury polskiej na inne języki, finansowane w ramach Programu Translatorskiego © Poland. To druga prezentacja polskiej literatury na tych najważniejszych w tym regionie targach książki, odwiedzanych licznie przez wydawców i bibliotekarzy z Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych..