Aktualności

28.11.2014

Polskie książki w Guadalajarze

W najbliższych dniach odbędzie się premiera meksykańskiego wydania "Sennego żywota Leonory de la Cruz" Agnieszki Taborskiej, która ukazała się nakładem oficyny AUIEO.

Międzynarodowe Targi Książki w Guadalajarze (29.11-7.12) to największe targi branży wydawniczej języka hiszpańskiego na kontynencie amerykańskim. Targom, odwiedzanym tłumnie przez zwiedzających, towarzyszą dni branżowe oraz dziewięciodniowy festiwal literacki, w którym rokrocznie uczestniczy około setki pisarzy języka hiszpańskiego oraz liczni goście z innych krajów. W tym roku krajem zaproszonym jest Argentyna.

Instytut Książki obecny będzie jak co roku w Salonie Praw, czyli miejscu spotkań wydawców i instytucji promujących literaturę. Na targach premierę mieć będzie meksykańskie wydanie "Sennego żywota Leonory de la Cruz" Agnieszki Taborskiej, która ukazała się nakładem oficyny AUIEO w przekładzie Xaviera Farré i przy wsparciu IK. Zarówno autorka tekstu – Agnieszka Taborska – jak i Selena Kimball, odpowiedzialna za zawarte w tomie kolaże, będą gościć na targach i przedstawią książkę czytelnikom 3 grudnia. Agnieszka Taborska bierze też udział w organizowanym w ramach programu towarzyszącego targom Festiwalu Literatur Europejskich, a także spotka się z czytelnikami w Bibliotece im. J. Vasconcelosa w mieście Meksyk.

W minionych latach w guadalajarskich targach książki udział wzięli Paweł Huelle, Ewa Lipska i Stefan Chwin.

Organizatorami polskiego programu są Instytut Książki, Ambasada RP w mieście Meksyk, FIL Guadalajara (targi książki) i wydawnictwo AUIEO.