Aktualności

29.11.2016

Polska na targach non/fiction w Moskwie

30 listopada rozpoczynają się 18 targi książki non/fiction w Moskwie. Będziemy w nich uczestniczyć po raz trzynasty, prezentując rosyjskim wydawcom i czytelnikom to, co w literaturze polskiej najnowsze i najciekawsze: nowości wydawnicze z tego roku, książki dla dzieci i młodzieży oraz wybór tłumaczeń książek polskich autorów wspartych przez Program Translatorski ©POLAND.

Non/fiction to najważniejsze profesjonalne targi branży książkowej w Rosji, uczestniczy w nich prawie 300 wydawców z 20 krajów, a liczba odwiedzających wyniosła w ubiegłym roku prawie 30 000. W tym roku gościem specjalnym targów jest Wielka Brytania.

W Rosji, tuż obok Niemiec, ukazuje się co roku najwięcej przekładów polskich książek. Wydanie części z nich jest możliwe dzięki wsparciu Programu Translatorskigo ©POLAND. W ciągu ostatnich dwóch lat dofinansowaliśmy przekłady m.in. : „Labiryntu nad morzem” Zbigniewa Herberta, „Lali” oraz „Saturna” Jacka Dehnela, „Legend nowoczesności” Czesława Miłosza, autobiografii ks. Jana Twardowskiego oraz wyboru wierszy Marcina Świetlickiego.

Targi Książki non/fiction potrwają do 4 grudnia, odbywają się w Centralnym Domu Artysty (Central House of Artists, 10, Krymsky val), polskie stoisko ma numer C-7.