Aktualności

19.07.2018

Poetyckie atrakcje na festiwalu Podlasie SlowFest

Festiwal Podlasie SlowFest już trwa, ale poetyckie atrakcje dopiero przed nami. Gośćmi festiwalu będą Miłka O. Malzahn, Natalia Małek i Jerzy Jarniewicz.

Już w przyszły wtorek i środę będzie okazja, by porozmawiać w Supraślu z Miłką O. Malzahn. W ramach swojej rezydencji Malzahn poprowadzi spotkanie z czworgiem twórców związanych z Podlasiem, a dzień później sama będzie odpytywana przez Romana Kurkiewicza.

W piątek i w sobotę będzie można spotkać się z Natalią Malek. W piątek 27 lipca odbędzie się jej wieczór autorski, który poprowadzi Dawid Kujawa, a w sobotę poetka będzie rozmawiać z gośćmi festiwalu o kilku wierszach Charlesa Reznikoffa.

Poetycki sierpień będzie należał do Jerzego Jarniewicza. Wybitny tłumacz i poeta w ramach swojej rezydencji zaprosi najpierw do dyskusji zatytułowanej Czy „i” może być słowem poetyckim?, dotyczącej wybranych utworów, w których spójnik „i” odgrywa znaczącą rolę (wiersze E.E. Cummingsa, Dylana Thomasa, Franka O’Hary, Darka Foksa oraz proza Jamesa Joyce’a). Dzień później odbędzie się rozmowa o zmieniającej się roli tłumacza. 10 sierpnia sam Jarniewicz wystąpi w charakterze autora (spotkanie poprowadzi Paweł Kaczmarski), a poetycką część festiwalu zamknie dzień później dyskusja o związkach kontrkultury lat sześćdziesiątych z kulturą masową, a zwłaszcza z muzyką rockową.

Kuratorką literackiej części festiwalu jest Barbara Klicka.

Pełny program festiwalu można znaleźć pod adresem:

https://podlasieslowfest.pl/program-psw/

***

Odbywający się w Supraślu od końca czerwca do 12 sierpnia Podlasie SlowFest jest festiwalem sztuki w bliskości z naturą. Sztuki filmowej, muzycznej, literackiej, kulinarnej i wielu innych. Promuje oryginalną twórczość, prezentuje artystów poszukujących i wybitnych.  Kreuje rzeczywistość, w której sztuka, kultura i natura tracą granice. Te stylistyczne, formalne i te zwyczajne granice w naszym postrzeganiu i odbiorze sztuki i natury.