Aktualności

19.01.2022

Plebiscyt Lokomotywa po raz czwarty

18 stycznia ruszyła czwarta edycja Plebiscytu Lokomotywa. To inicjatywa blogerów promująca wartościowe książki dla młodego czytelnika. Zwycięzców wybiera publiczność w czasie internetowego głosowania, które potrwa do końca stycznia.

Nominacje w sześciu kategoriach (tekst, fakt, obraz, komiks, przekład, od A do Z) przygotowali autorzy blogów, którzy od lat szerzą czytelnictwo książek dziecięcych i młodzieżowych: „Co czytam Konstantemu i Matyldzie”, „Dżin z tomikiem”, „Maki w Giverny”, „Mała czcionka”, „Mała Kafka”, „Mały pokój z książkami”, „O tym, że”, „Poczytaj dziecku”, „Synkowe czytanie”, „W Nieparyżu”, „Dodruk poproszę” i „Zabawkator”. Wyróżnionych zostało sześćdziesiąt tytułów z ponad trzydziestu polskich wydawnictw.

Dziesięcioro nominujących blogerów tworzy pulę sześćdziesięciu książek wydanych w ostatnim roku (od 1 grudnia roku poprzedniego do końca listopada). Wybrane przez blogerów plebiscytowe nominacje to zapis ich fascynacji i zachwytów mijającego roku. Internauci wybierają książki w ramach kategorii: tekst, obraz, fakt, komis i od A do Z.

Nominacje ogłoszono wczoraj, można je znaleźć pod adresem: https://www.plebiscytlokomotywa.pl/kopia-start.

Czytelnicy mogą głosować poprzez formularz na stronie www.plebiscytlokomotywa.pl.