Aktualności

30.11.2022

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 15. edycji Nagrody Magellana

Magazyn Literacki KSIĄŻKI, organizator 15. edycji Nagrody Magellana dla najlepszych książek o tematyce turystycznej, zaprasza wydawców do zgłaszania publikacji, które wezmę udział w konkursie. Zgłaszać można książki, które ukazały się w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.

W konkursie można się ubiegać o zwycięstwo w trzynastu kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, przewodnik dla dzieci, przewodnik literacki, przewodnik kulinarny, atlas turystyczny, mapa i plan turystyczny, książka podróżnicza, album, książka reportażowa, wydarzenie roku.

Termin zgłaszania publikacji upływa 28 lutego 2023 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie Nagród Magellana odbędzie się w maju przyszłego roku podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Aby zgłosić książki do udziału w konkursie należy:

  1. Dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. 
  2. Dostarczyć 3 egzemplarze zgłaszanej publikacji. 
  3. Uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 150 zł + VAT (184,5 zł brutto) za każdy zgłoszony tytuł. W przypadku zgłoszenia przez jedną firmę więcej niż pięciu publikacji, za każdy kolejny tytuł opłata rejestracyjna wynosi 90 zł + VAT (110,7 zł brutto).

Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy – TUTAJ.

źródło: rynek-ksiazki.pl