Aktualności

10.09.2020

Olga Tokarczuk i Szczepan Twardoch gośćmi 20. Festiwalu Literackiego w Berlinie

Olga Tokarczuk i Szczepan Twardoch są gośćmi dwudziestej edycji Internationales Literaturfestival Berlin. Podczas festiwalu, trwającego od 9 do 19 września, Olga Tokarczuk weźmie udział w trzech spotkaniach z publicznością.

Jak podano na stronie festiwalu, pierwsze spotkanie z polską pisarką pt. „Sztuka pisania”, które moderować będzie Olga Mannheimer, zaplanowano w środę o godz. 20.30.

W czwartek o godz. 19, wraz z Norą Bossong, Danielem Kehlmannem, Pankajem Mishrą, Sharon Dodua Otoo i Mario Vargasem Llosą, Tokarczuk weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat demokracji i kultury.

Organizatorzy przypomnieli, że Tokarczuk gościła już na berlińskim festiwalu w latach 2001 i 2010.

W berlińskim festiwalu uczestniczy również pisarz Szczepan Twardoch, który w piątek o godz. 21 ma zaplanowane spotkanie zatytułowane „Das schwarze Königreich”. To tytuł niemieckiego przekładu powieści „Królestwo”, który ukazał się w tym roku. Jest to kontynuacja cieszącej się uznaniem czytelników powieści „Bokser”. Spotkanie poprowadzi Olaf Kuehl, a fragmenty książki czytać będzie Marco Albrecht.

Spotkania z polskimi pisarzami będą transmitowane w Internecie na stronie festiwalu: https://www.literaturfestival.com/festival/programm/2020/ilbditigal.

20. Międzynarodowy Festiwal Literacki w Berlinie otworzy w środę wystąpienie laureata literackiego Nobla za rok peruwiańskiego pisarza Mario Vargasa Llosy.

Gośćmi berlińskiej imprezy, podczas której po raz pierwszy wszystkie wydarzenia będzie można śledzić w internecie na żywo, będą, m.in.: Mario Vargas Llosa, Swietłana Aleksijewicz, Isabel Allende, John M. Coetzee, Arundhati Roy, Salman Rushdie i Elif Shafak.

źródło: PAP, Agata Szwedowicz, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna