Aktualności

13.02.2023

Ogólnopolski Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Do 20 kwietnia można zgłaszać teksty do kolejnej edycji ogólnopolskiego Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką. Inicjatywa Wrocławskiego Domu Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk kierowana jest do młodych krytyków literackich.

Pierwsza edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza odbyła się w 2019 roku, a laureaci zostali ogłoszeni podczas Festiwalu Góry Literatury, którego organizatorem jest Fundacja Olgi Tokarczuk.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że jest on skierowany do osób „stawiających pierwsze kroki w krytyce literackiej i ma na celu wyłonić talenty oraz pomóc młodym osobom zaistnieć w środowisku i opublikować swoje teksty na łamach poczytnych periodyków czy portali”.

Recenzje zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć książek polskich autorów, wydanych nie wcześniej niż w 2019 roku. Teksty konkursowe mogą nadsyłać osoby w wieku od 18 do 33 lat. Można zgłosić tylko jedną pracę. Zgłoszone prace oceni jury w składzie: Kinga Dunin, Grzegorz Gauden, Karol Maliszewski, Magdalena Rabizo-Birek i Kazimiera Szczuka.

Termin nadsyłania recenzji mija 20 kwietnia 2023 roku, a wręczenie nagród odbędzie się w lipcu, podczas Festiwalu Góry Literatury. Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne (1 miejsce: 3000 zł brutto, 2 miejsce: 1500 zł brutto, 3 miejsce: 500 zł brutto) i rzeczowe. Zwycięska recenzja zostanie opublikowana na łamach pisma „Książki. Magazyn do czytania”.

źródło: Piotr Doczekalski, PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna