Aktualności

09.11.2020

Od czwartku X Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów

Od 12 listopada do 3 grudnia br. odbędzie się 10. edycja Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Norwida w Zielonej Górze to jedna z największych w regionie inicjatyw promujących literaturę. Tym razem w całości w formule online.

Anna Urbańska z WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze poinformowała, że na jubileuszową edycję festiwalu złożą się spotkania autorskie z uznanymi prozaikami i poetami, laureatami ogólnopolskich nagród literackich, autorami wielu bestsellerów, dziennikarzami i reporterami, a także z twórcami związanymi z regionem lubuskim.

Wśród gości Festiwalu będą m.in.: Angelika Kuźniak, Magdalena Łucyan, Inga Iwasiów, Marcel Woźniak, Małgorzata Imielska, Łukasz Maciejewski, Barbara Gawryluk czy Jolanta Pytel.

Z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii wszystkie wydarzenia odbędą się online, a festiwal potrwa niemal miesiąc.

12 listopada br. (czwartek) imprezę otworzy promocja antologii twórczości członków Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów - „Dotyk słowa”. Książka ukazała się z okazji 25-lecia działalności stowarzyszenia. Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Biblioteki Norwida.

Ostatnim akcentem festiwalu będzie 3 grudnia spotkanie w sieci z zielonogórskim prozaikiem Przemysławem Piotrowskim, połączone z promocją jego najnowszej książki „Cherub”.

Szczegółowy program festiwalu jest na stronie internetowej Biblioteki i jej profilu w mediach społecznościowych.

Zgodnie z wprowadzonymi ostatnio obostrzeniami Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, jej filie i agendy, podobnie jak inne instytucje kultury w kraju, od 7 listopada do 29 listopada br. będą zamknięte.

źródło: PAP, Marcin Rynkiewicz

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna