Aktualności

14.04.2023

„O rowerach” Bartosza Ratajczyka po hiszpańsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii ukazało się tłumaczenie skierowanej do dzieci książki „O rowerach” Bartosza Ratajczyka. Wydanie przekładu Karoliny Jaszeckiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książka „Bicicletas” – bo tak brzmi tytuł przekładu na język hiszpański – została wydana przez oficynę Thule Ediciones z Barcelony. Równolegle książka Ratajczyka ukazała się także w przekładzie na język kataloński. 

„O rowerach” Bartosza Ratajczyka to skierowane do najmłodszych amatorów jednośladów, bogato ilustrowane kompendium rowerowe. Książka przedstawia małym czytelnikom różne rodzaje rowerów, ale także odpowiada na pytanie, dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie roweru do wzrostu, a nawet przypomni, co warto zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową. Jednak to nie wiedza przyciąga do książki na pierwszy rzut oka – robią to kolorowe, pełne szczegółów ilustracje Ratajczyka.

Bartosz Ratajczyk jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wydane po raz pierwszy w 2021 roku „O rowerach” to jego książkowy debiut.