Aktualności

12.05.2020

Nowe terminy Festiwalu Wschód Kultury

Festiwal Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia, jego odsłona lubelska – Inne Brzmienia od 3 do 6 września oraz rzeszowska – Europejski Stadion Kultury – od 11 do 13 września.

Wspólna decyzja Narodowego Centrum Kultury i miast partnerskich o wrześniowym terminie jest spowodowana trwającą epidemią SARS-CoV-2 oraz ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń publicznych i imprez masowych, obowiązującymi w całym kraju.

Organizacja festiwalu w planowanych terminach jest uzależniona od tempa znoszenia przez rząd ograniczeń związanych z koronawirusem i wejścia w życie przepisów zezwalających na imprezy masowe.
 

Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku w ramach współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, twórczy dialog, wymiana doświadczeń i artystycznych doznań. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które łączy działania trzech miast w jeden spójny projekt.

Program festiwali opiera się przede wszystkim na inicjatywach lokalnych instytucji kultury i artystów, wymianie projektów między miastami, a także współpracy z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]