Aktualności

logo targów
08.01.2018

Nowe targi książki na literackiej mapie Polski

Już w marcu wszyscy miłośnicy literatury będą mogli uczestniczyć w nowym wydarzeniu na literackiej mapie Polski - w Gdańskich Targach Książki.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także  konsolidacja środowiska literackiego i umożliwienie spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej. 

Gdańskie Targi Książki będą prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów, po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Zaproszone zostaną najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzane będą ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych. Uczestnicy targów będą mogli również obejrzeć tematyczne wystawy oraz wziąć udział w warsztatach popularyzujących estetykę i projektowanie książek. 

Pierwsza edycja Gdańskich Targów Książki odbędzie się od 16 do 18 marca 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz innych lokalizacjach na terenie Trójmiasta.