Aktualności

26.07.2022

Nowe rezydencje literackie w Granadzie i Pradze

Do końca sierpnia można ubiegać się o udział w dwóch nowych programach rezydencji literackich – w hiszpańskiej Granadzie i czeskiej Pradze. Pierwszy kierowany jest do artystów, szczególnie pisarzy, zaś drugi zarówno do pisarzy, jak i tłumaczy.

Granada Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Uniwersytetem w Granadzie uruchomiły nowy międzynarodowy program rezydencjalny. Celem tego programu jest wzmocnienie międzynarodowych partnerstw w sektorze sztuki w ogóle, a w szczególności w dziedzinie pisania: wspieranie kontaktów i nawiązywanie więzi między pisarzami z Granady a pisarzami z innych miast i krajów na całym świecie oraz wzmacnianie wizerunku Granady jako miasta przyjaznego sztuce i kreatywności artystycznej.

Program Granada Writers in Residence, oferujący miesięczny pobyt od 3 listopada do 2 grudnia  2022, jest skierowany do pisarzy mieszkających w dowolnym kraju, niezależnie od tego, w jakim języku piszą. Nabór kończy się 1 września 2022 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć TUTAJ.

Z kolei projekt Miasto Literatury Praga oferuje pobyty rezydencjalne dla pisarzy i tłumaczy zagranicznych. Do 2023 roku dostępnych jest sześć rezydencji, z których każda trwa 2 miesiące. Aplikować na tę rezydencję można składać do środy 31 sierpnia 2022 roku do godziny 12:00.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć TUTAJ.

źródło: Kraków Miasto Literatury UNESCO