Aktualności

24.08.2022

Noc Bibliotek 2022 pod hasłem „To się musi powieść”

VIII. edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października pod hasłem „To się musi powieść”. Jej organizator – Centrum Edukacji Obywatelskiej – chce w ten sposób pokazać wagę bibliotek w kształtowaniu obrazu lokalnych społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej zainicjowało i rozwija tę akcję pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów: Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji – od najstarszych książnic po „szafy” z książkami.

Biblioteki mogą zgłaszać się TUTAJ.

Z kolei TUTAJ znajduje się przystępna instrukcja, jak to zrobić.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami”, która zachęca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Biblioteki, które zorganizują najciekawsze wydarzenia, zostaną nagrodzone sprzętem i zestawami książek.

Źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej