Aktualności

01.06.2021

Nagroda im. Kazimierza Moczarskiego 2021 – rozpoczęto nabór zgłoszeń

Do 11 lipca 2021 roku można zgłaszać książki do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego 2021. Laureat/laureatka otrzyma 50 tysięcy złotych oraz statuetkę projektu Jacka Kowalskiego z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych — replikę temperówki Kazimierza Moczarskiego.

Nagroda, ustanowiona w grudniu 2018 roku uchwałą Rady m.st. Warszawy, jest kontynuacją powstałej w 2009 roku nagrody za najlepszą książkę poświęconą historii Polski — od odzyskania niepodległości w 1918 roku do czasów współczesnych.

W konkursie mogą startować autorskie prace historyczne (pierwsze polskie wydanie książki autora polskiego i pierwsze polskie wydanie przekładu autora zagranicznego), dzienniki i pamiętniki oraz edycje źródłowe. Z uwagi na cel konkursu, którym jest popularyzacja książki historycznej oraz osobę patrona, autora słynnych „Rozmów z katem”, liczymy na zgłoszenia książek nie tylko ściśle naukowych, ale też adresowanych do szerokiego grona czytelniczek i czytelników.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie książki w wersji elektronicznej (w formacie epub, mobi lub pdf) na adres nagrodamoczarskiego@dsh.waw.pl lub trzech egzemplarzy papierowych na adres Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Moczarskiego”. Przed wysłaniem książek prosimy o kontakt e-mailowy.

Spośród zgłoszonych książek jury wybierze dziesięć nominacji, które zostaną zaprezentowane na łamach „Gazety Wyborczej”.  Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w grudniu.

za: wirtualnywydawca.pl