Aktualności

12.12.2022

Nabór wniosków do programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023”

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do programu dotacyjnego „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023”. Program realizowany jest od 2012 roku i jest elementem kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, która w bieżącym roku została uhonorowana tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Celem strategicznym programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku. 

Uprawnione do składania wniosków w programie są:

O dofinansowanie w programie „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023” nie mogą się ubiegać podmioty, które w latach 2020-2022 były beneficjentami „Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych” przynajmniej dwukrotnie.

Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania określa się od 27 lutego do 31 października 2023 roku.

Nabór wniosków potrwa do 9 stycznia 2023 roku.

Jak złożyć aplikację?

Złożenie wniosku do programu wymaga utworzenia konta i zalogowania się w systemie obsługi programów dotacyjnych NCK, który znajduje się TUTAJ.

Wnioski mogą być składane wyłącznie w formie elektronicznej. Na etapie naboru nie są wymagane jakiekolwiek dokumenty w formie papierowej.

Regulamin programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023” jest dostępny TUTAJ.

źródło: Narodowe Centrum Kultury