Aktualności

08.08.2023

Nabór na rezydencje dla poetek i poetów z Dolnego Śląska

Do 20 sierpnia poetki i poeci związani z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą ubiegać się o miesięczny pobyt w Krakowie, w mieszkaniu noblistki w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej”. To trzecia edycja programu rezydencyjnego realizowanego przez Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

Osoby zgłaszające się do naboru winny być związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, wydawnictwo, czy też tematykę podejmowaną w swojej twórczości. Należy także być gotowym do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji.

Zgłoszenie powinno składać się z poetyckiego listu motywacyjnego (wiersza), bibliografii, krótkiego życiorysu oraz opisu projektu literackiego, który realizowany będzie podczas rezydencji.

Termin pobytu rezydencyjnego: 29 września – 29 października.

Ostatnimi rezydentami byli Elżbieta Lipińska, Damian Kowal i Ilona Witkowska. Do projektu zgłaszać mogą się wszyscy pełnoletni twórcy poezji, którzy mają już za sobą debiut poetycki. Trzeba mieć na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany tom poetycki (opatrzony numerem ISBN).

Szczegóły znaleźć można pod tym adresem.