Aktualności

fot. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
10.01.2023

Nabór do Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2023

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich już po raz dwudziesty szósty zaprasza do zgłaszania tytułów publikacji w konkursie na Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

Nagroda jest kierowana do wydawców książek katolickich bądź takich, które pozytywnie ukazują katolickie wartości. Przyznawana jest w 19 kategoriach: „seria wydawnicza”, „literacka”, „nauki kościelne”, „edytor”, „edytorstwo-album” „książka dla dzieci”, „książka dla młodzieży”, „Kościół wobec współczesności” „książka autora zagranicznego”, „historia”, „historia-Niepodległa” „duchowość”, „publicystyka religijna”, „eseistyka”, „świadectwo”, „multimedia”, „muzyka chrześcijańska – współczesna”, „muzyka chrześcijańska – klasyczna” „tłumacz”. 

Do nagrody zgłaszać można publikacje, które zostały wydane w 2022 roku. Zgłoszenia można nadsyłać na adres e-mailowy: swk@swk.pl. Regulamin nagrody jest dostępny TUTAJ, zaś formularz zgłoszeniowy – TUTAJ.

Organizatorzy zapraszają również do nadsyłania zgłoszeń do MAŁEGO FENIKSA 2023. To nagroda dla dziennikarzy oraz innych osób, które w poprzednich latach, a zwłaszcza w minionym roku, w sposób szczególny zajmowały się promowaniem książki katolickiej.

Uroczyste wręczenie FENIKSÓW nastąpi podczas gali, która odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku podczas XXVIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

źródło: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich