Aktualności

20.08.2021

Mistrzowska Szkoła Poezji Wolnych Lektur we wrześniu

Biblioteka internetowa Wolne Lektury otwiera nabór do Mistrzowskiej Szkoły Poezji Wolnych Lektur – trzymiesięcznego kursu online dla miłośników poezji i początkujących twórców.

Wśród wykładowców znajdą się poeci Justyna Bargielska i Grzegorz Uzdański, a także literaturoznawcy: prof. dr hab. Jerzy Jarniewicz z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Piotr Śliwiński z Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz mgr Łukasz Żurek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Link do formularza zgłoszeniowego znajduje się pod tym adresem.

Na kurs Mistrzowska Szkoła Poezji złoży się 48 wykładów.

Kurs on-line rozpocznie się 13 września i zakończy się w grudniu. Zajęcia na żywo będą odbywać się w poniedziałki i środy od 18 do 20.

Wszystkie wykłady Mistrzowskiej Szkoły Poezji będą dostępne jako nagrania bezpłatnie w internecie, bez konieczności rejestracji. Natomiast warunkiem uczestnictwa w zajęciach na żywo, podczas realizacji nagrań, wraz z możliwością zadawania wykładowcom pytań, jest rejestracja w Towarzystwie Przyjaciół Wolnych Lektur i zadeklarowanie dobrowolnej, comiesięcznej darowizny na rzecz rozwoju Wolnych Lektur w wybranej przez uczestnika wysokości. Uczestnikom zajęć na żywo zostaną też wystawione dyplomy.

W ramach projektu powstanie 48 godzin lekcji online, które będzie można obejrzeć w dowolnym miejscu i czasie, i które będą mogły posłużyć nie tylko pasjonatom poezji i jej twórcom, lecz także wspomóc nauczycieli i uczniów w edukacji szkolnej.

Szkoła będzie łączyć teorię z praktyką pisania. Ma na celu poszerzenie czytelniczego oraz pisarskiego warsztatu kursantów.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.