Aktualności

27.06.2018

Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu (i nie tylko)

W ósmym Miesiącu Spotkań Autorskich weźmie udział ponad sześćdziesięciu autorów. Tegorocznym gościem honorowym festiwalu jest Turcja.

Festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich odbywa się równolegle w dwóch czeskich miastach, Brnie i Ostrawie, a także w słowackich Koszycach, we Lwowie na Ukrainie i we Wrocławiu.

Festiwal zainauguruje spotkanie z autorem reportaży specjalizującym się w problematyce tureckiej Witoldem Szabłowskim. Wśród gości z Ukrainy, Czech i Słowacji w spotkaniach wezmą udział m.in. Dmytro Łazutnin, Wictoria Amelina, Vratislav Manak, Dusan Vicen, Ivana Dobrakovova czy Petra Dvorakova. Do Wrocławia przyjedzie łącznie trzydziestu jeden tureckich twórców. Będą to poeci, powieściopisarze, noweliści i dramaturdzy, wśród nich m. in.: Nedim Gursel, Oya Baydar, Ozgur Mumcu, Sebnem Isiguzel, Murat Ozyasar, Gaye Boralioglu, Tarik Tufan, Iskender Pala.

Z czytelnikami spotkają się także rodzimi autorzy, między innymi Olga Tokarczuk, Wioletta Grzegorzewska, Marcin Wroński, Ziemowit Szczerek, Paweł Sołtys, Krzysztof Varga, Jacek Inglot i Mariusz Czubaj.

Pełny program MSA znaleźć można pod adresem: www.msa.wroclaw.pl.