Aktualności

23.03.2020

Książka na telefon – wspierajmy księgarnie stacjonarne!

Według badania przeprowadzonego w dniach 17–22 marca 2020 wśród właścicieli 100 księgarń stacjonarnych, 40% księgarń w Polsce upadnie z powodu epidemii, jeśli potrwa ona do połowy kwietnia. Jeśli możesz, wesprzyj lokalne księgarnie stacjonarne

Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. lokalne księgarnie stacjonarne to firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii.

Jak można pomóc księgarniom stacjonarnym?

Choć obecny kryzys dotyka nas wszystkich, to jeśli planujesz kupić książki – zamów je w najbliższym czasie w lokalnej księgarni (to najlepszy sposób na wsparcie tych miejsc).

Jak zamówić książkę?

Wybierz księgarnię z listy dostępnej tutaj i skontaktuj się z nią mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe. Poinformuj księgarnię, że dzwonisz z akcji Książka na telefon i zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!).

Księgarnie biorące udział w akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zapraszamy na stronę http://ksiazkanatelefon.pl/

Lista księgarń będzie aktualizowana.