Aktualności

30.04.2020

Książka dla dzieci o koronawirusie światowym hitem

Wydana przez brytyjską oficynę Nosy Crow książka Kate Wilson i Elizabeth Jenner „Koronawirus: Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera została pobrana ponad 700 000 razy.

Nosy Crow podało, że książeczka jest już tłumaczona na 44 języki i, zgodnie z zastrzeżeniem wydawcy, wydawnictwa udostępnią ją bezpłatnie korzystając z licencji Creative Commons, tak, aby każdy mógł umieścić na swojej stronie link do książki.

Książka została napisana przez Kate Wilson, współzałożycielkę wydawnictwa Nosy Crow, Elizabeth Jenner, autorkę książek dla dzieci i redaktorkę działu literatury faktu w wydawnictwie Nosy Crow, oraz Nię Roberts, która jest szefem działu graficznego w wydawnictwie. Zilustrował ją Axel Scheffler, znany z ilustracji do takich książek jak Gruffalo, Dziecko Gruffalo czy The Whale and the Snail, stworzonych wspólnie z pisarką Julią Donaldson.

Wydawnictwo przygotowało także audiobooka w interpretacji aktora Hugh Bonneville'a (Downton Abbey, Notting Hill, Paddington, Mary Shelley's Frankenstein), który dostępny jest w App Store w aplikacji CloudAloud, poświęconej promowaniu umiejętności czytania i pisania wśród dzieci.

„Koronawirus: Książka dla dzieci” przy pomocy klarownego języka wyjaśnia czym jest wirus, jak się go łapie, co się dzieje, gdy jest się chorym, dlaczego miejsca, do których zwykle chodzą dzieci, są zamknięte, jak to jest utknąć w domu, co dzieci mogą zrobić, aby w tym trudnym czasie pomóc bliskim, oraz „co będzie dalej”.

Książkę można znaleźć pod tym adresem.