Aktualności

Fot. pixabay
22.02.2018

Konkurs na recenzję – nagrody za rok 2017

Konkurs „Klubowicze do klawiatur” oraz Konkurs na recenzję rysowaną dla dzieci to dwa konkursy organizowane przez Instytut Książki, które trwają nieprzerwanie przez cały rok. Co miesiąc autorom najlepszych tekstów i prac plastycznych, którzy uczestniczą w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki, przyznajemy nagrody. W ciągu całego 2017 roku napłynęło do nas ponad 200 tekstów krytycznych oraz ponad 100 recenzji rysowanych, za które wszystkim klubowiczom serdecznie dziękujemy. Ich liczba i jakość świadczy o tym, że członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki to przenikliwi czytelnicy, dla których dyskusja w klubie to jedynie początek intelektualnej i twórczej przygody z książką.

Wybór jak co roku nie był łatwy i zmuszał członków jury do poszukiwania kompromisów.

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że nagrody za recenzję roku 2017 w konkursie „Klubowicze do klawiatur” otrzymują:

- w kategorii dorośli – pani Anna Dral z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku za recenzję książki Magdaleny Witkiewicz „Ballada o ciotce Matyldzie”,

- w kategorii dzieci i młodzież – pani Katarzyna Bojaryn z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie za recenzję książki „Czarne jeziora” Doroty Suwalskiej.

W konkursie na recenzję rysowaną postanowiliśmy wyróżnić kluby, które w minionym roku przesłały nam najwięcej prac:

- DKK działający przy filii w Nakle Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim (moderator: Lidia Niesłony),

- DKK działający przy filii w Zielinie Gminnej Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach (moderatorka: Teresa Pawłowska),

- DKK działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich (moderatorka: Anna Chmielewska),

- DKK działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Podkowie Leśnej (moderatorka: Dorota Skotnicka).