Aktualności

05.09.2018

„KANON dziś” konkurs na najlepszą akcję promującą czytelnictwo

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego organizuje dla nauczycieli i bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych konkurs „KANON dziś” na najlepszą akcję promującą czytelnictwo. Konkurs opiera się na książkach nagrodzonych w ciągu 25 lat istnienia ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Poprzez organizację konkursu biblioteka pragnie przypomnieć wspaniałe książki, jakie w ciągu ćwierćwiecza istnienia nagrody zostały wyróżnione i zachęcić dzieci do ich aktywnego czytania poprzez twórcze działanie. Do udziału w akcji zgłosić się można między 3 a 30 września 2018 roku za pomocą specjalnego formularza dostępny wraz z regulaminem dostępnym tutaj. Akcję należy przeprowadzić między 2 a 31 października 2018 roku.

Na zwycięską szkołę lub bibliotekę czekają atrakcyjne nagrody: książki oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: cld@mbp-oswiecim.pl

***

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. w ramach projektu 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.