Aktualności

24.08.2018

Już w październiku otwarta zostanie biblioteka w Górze

Nowa siedziba biblioteki w Górze, znajdująca się w narożniku boiska szkolnego, wedle planów w październiku zostanie oddana do użytku czytelników. Budowę dużego, przestronnego jednokondygnacyjnego budynku dofinansowano na kwotę 423 300 złotych. Powstanie on w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Wewnątrz wciąż jeszcze trwają prace wykończeniowe, a dookoła budynku znajduje się teren porośnięty trawą, bez chodników i parkingów. Ale jak zapewnia Katarzyna Roszak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Jaraczewie i jej filii w Górze, prace postępują zgodnie z przewidywaniami: Na pewno będzie pięknie. Obecnie jesteśmy na etapie zakładania płytek w łazience i na korytarzach. Przed nami jeszcze malowanie ścian i zakładanie paneli.

Dyrektor Roszak dodaje, że brakuje też schodów, które będą prowadziły na dach czytelni letniej, ale – jak zaznacza – wszystko w swoim czasie.

Ponieważ otwarcie biblioteki nastąpi jesienią, a nie chcemy, aby meble, które mają być na dachu zostały zniszczone przez zimę, w związku z tym planujemy otwarcie czytelni wiosną, ale też wszystko  zależy od warunków atmosferycznych

– wyjaśnia dyrektor Katarzyna Roszak.

Pomysł budowy nowej siedziby biblioteki w Górze powstał, kiedy okazało się, że remont starego budynku dorównuje kosztem budowie nowego.

Projekt w całości zostanie sfinansowany w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Z wcześniejszej edycji tego samego priorytetu sfinansowano remont i modernizację budynku Biblioteki Publicznej w Jaraczewie.