Aktualności

09.07.2019

Już jutro rusza Rabka Festival 2019

W tym roku temat przewodni festiwalu to „Od gór do morza”. W centrum uwagi będą więc książki, które opowiadają o: drzewach, ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę. 

Wystawa i specjalny blok spotkań związane będą z postacią mistrza fantazji Michaela Endego, w związku z 90 rocznicą jego urodzin.

Wśród festiwalowych gości znaleźli się: Katarzyna Bajerowicz, Barbara Gawryluk, Renata Kijowska, Aleksandra Konieczna, Andrzej Kruszewicz, Joanna Krzyżanek, Galina Miklínová, Wojciech Mikołuszko, Frida Nilsson, Viive Noor, Elzbieta Pałasz, Jolanta Richter-Magnuszewska, Katarzyna Ryrych, Manfred Schlüter, Dorota Segda, Elena Selena, Piotr Socha, Petr Stančik, Jerzy Stuhr, Agnieszka Taborska, Elzbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widlak i wielu innych…

Poza spotkaniami autorskimi, uczestnicy będą mieli możliwość między innymi: posadzić drzewa, spotkać się z gorczańskimi psami ratownikami, zrealizować spektakl teatralny oraz film, wziąć udział w literackiej grze miejskiej, literackich zabawach w „czytelni na polu” oraz posłuchać w Parku Zdrojowym znanych aktorów czytających fragmenty książek na dobranoc.

Dwunastego lipca organizatorzy zapraszają dorosłych na specjalnie przygotowany dla nich blok spotkań, dotyczących promocji czytelnictwa wśród dzieci. Eksperci z kraju i zagranicy w dziewięciu krótkich, dwudziestominutowych prezentacjach przedstawią najlepsze pomysły promocyjne i najciekawsze premiery książkowe minionego roku. W trakcie spotkania dla dorosłych poznamy także zwycięzcę konkursu „Zwyrtała 2019” na najlepszy pomysł promujący czytanie.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dokładny program festiwalu znajduje się na stronie www.rabkafestival.pl