Aktualności

07.02.2023

„Jak to działa? Zwierzęta” Nikoli Kucharskiej po hiszpańsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii opublikowano przekład książki „Jak to działa? Zwierzęta” Nikoli Kucharskiej. Wydanie książki w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książkę zatytułowaną w przekładzie „Cómo funciona: Animales” wydała oficyna La Galera SAU z Barcelony. Równolegle książka Kucharskiej została wydana także w języku katalońskim – pod tytułem „Com funciona: Animals”. Autorem przekładu na kataloński jest Xavier Farré Vidal.

„Jak to działa? Zwierzęta” to przeznaczona dla dzieci książka opowiadająca o zwierzętach. Jej główną bohaterką jest Klara, która w przyszłości chciałaby wykonywać pracę, która będzie z nimi ściśle związana (nawet jeśli jeszcze do końca nie wie, jaka to będzie praca). Pełna humoru i wypełniona szczegółowymi ilustracjami publikacja pozwala dzieciom dowiedzieć się o zwierzętach mnóstwa rzeczy – zarówno ciekawostek, jak i zupełnie praktycznych informacji.

Nikola Kucharska jest ilustratorką oraz autorką wielu książek i komiksów przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Dużą popularnością wśród najmłodszych czytelników cieszy się jej  seria „Jak to działa?”, w której skład poza „Zwierzętami” wchodzą jeszcze „Budowle”, „Sport” i „Książki”. Autorka współpracuje z wieloma wydawcami, nie tylko w Polsce, ale także we Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii.